Lapkričio 25 dieną, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre vyko edukacija „Keliaujame su Jonu Aisčiu“. Renginį organizavo kultūros centro projektų vadovė J. Gelumbickienė. Edukacijoje dalyvavo Kražių gimnazijos 8 klasės mokiniai ir lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jolanta Bakutienė.
Edukacijos metu mokiniai buvo supažindinti su poeto gyvenimu ir kūryba. Pristatyti jo išleisti poezijos rinkiniai, paruoštas referatas „Liaudies dainomis virtę Jono Aisčio eilėraščiai“. Vieną žymiausių liaudies dainų „Peizažas“ mokiniai išmoko dainuoti. Kad dalyviai artimiau susipažintų su poeto kūrybos ypatybėmis, pateikti eilėraščiai. Juos mokiniai ne tik skaitė, bet ir analizavo.
Apie poetą…
Jonas Aistis gimė 1904 m. liepos 7 d. Kampiškių dvare, Aukštosios Panemunės valsčiuje, Kauno apskrityje. 2014 metais bus minimos jo gimimo 110 – osios metinės. Mirė 1973 m. birželio 13 d. Vašingtone. 2000 m. birželio 29 d. perlaidotas Rumšiškių kapinėse. Tikroji pavardė – Aleksandravičius. Ilgą laiką poetas pasirašinėjo J. Kossu – Aleksandravičiumi, J. Kuosa-Aleksandriškiu, J. Aisčiu. Nuo 1952 metų – Aistis tapo jo oficialiąja pavarde.
J. Aistis – vienas žymiausių lietuvių lyrikų bei eseistikos pradininkų, intymų lyrinį kalbėjimą derinęs su poetiniu programiškumu, reiškęs neoromantikų kartos idealus. Tai vienas žymiausių išeivijos poetų. Po karo J. Aistis buvo valdžios pamirštas, beveik nebeminimas Lietuvos kultūriniame gyvenime. Tačiau Atgimimo dienomis jis vėl sugrįžo į gimtąjį kraštą, į savo vaikystės žemę. 1988 metais, liepos 8 d. Dovainonyse iškilmingai buvo paminėtos poeto 85-osios gimimo metinės. Nuo to laiko Rumšiškėse poeto gimtadienis minimas kasmet. Jo atminimui čia įkurtas muziejus, sodybos vietoje pastatytas kryžius bei paminklinis biustas.