Dailininko Mindaugo Pauliuko tapybos darbų paroda „Sodžius nuo etiudo iki mąstymo būdo“

Kategorija: Naujienos/skelbimai | 0

Š. m. gegužės 18 d. – liepos 14 d. Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro galerijoje veiks dailininko Mindaugo Pauliuko tapybos darbų paroda „Sodžius nuo etiudo iki mąstymo būdo“.

Mindaugas Pauliukas, gimęs 1973 m., studijavo Kauno dailės gimnazijoje (1984-1991 m.), Vilniaus Dailės Akademijoje (1992-1996 m., tapybos bakalauras), Vytauto Didžiojo Universitete (1996-1998 m., menotyros magistras). 2005 m. Kudirkos Naumiestyje įkūrė meno mokyklos dailės skyrių. Nuo 2010 m. organizuoja respublikinį plenerą Šviesa-Tiesa Kudirkos Naumiestyje. Nuo 2016 m. Dailininkų Sąjungos narys. Autorius yra dalyvavęs 45 grupinėse parodose ir surengęs 21 personalinę parodą.

 

Apie parodą „Sodžius nuo etiudo iki mąstymo būdo“:

„Parodoje pristatau tapybos darbus sukurtus per paskutinius dvejus ar trejus metus. Didesnė dalis yra kamerinės kompozicijos peizažai tapyti iš natūros ir figūrinės kompozicijos.  Kai kurie darbai buvo sukurti Plenero Šviesa-Tiesa, vykstančio kasmet Kudirkos Naumiestyje, metu. Parodos pavadinimą pasirinkau dėl nesudėtingo siužeto ir paveikslo vaizdo pateikimo būdo būdingo Lietuvos tarpukario dailės laikotarpiui vadinamam „Sodietiškuoju modernizmu“. To meto tapybai būdingos ryškios spalvos, dėmesys liaudies meno ekspresyviom formom. Buvo tai simbolis Lietuvos, kurios 80 procentų gyventojų buvo ūkininkai, savarankiškai pragyvenantys, branginantys savo namus ir gimtąją žemę.

Manoji tapyba prasideda nuo etiudo. Peizažo etiudas yra paprasta gamtos refleksija, kuri nuo emocinio kelių spalvų „užmetimo“ gali perteikti nuorodą  į meditaciją. Ką laikyčiau labai pasisekusiu etiudu. Peizažus pradėjau tapyti persikėlęs  gyventi iš Kauno ir pradėjęs dirbti Kudirkos Naumiesčio meno mokykloje. Tapymo būdas būdingas ir didesniems mano paveikslams, tai nesudėtinga kompozicija ir spalvų dermės paieška, paprastumas, tapybinių santykių šiltumas ir romantika.

Žymus antikos filosofas yra pasakęs „Žmogui, kuris negyvena taip, kaip mąsto, gresia pradėti mąstyti, taip, kaip gyvena“. Manau taip su manimi ir nutiko. Gyvenimas mažame miestelyje išvadavo iš poreikio kur nors skubėti ir konkuruoti. Turiu daugiau laiko paprastai tapybiniai kontempliacijai, netgi meniniam hedonizmui. Pasimėgauti spalvomis  kviečiu kiekvieną žiūrovą mano parodoje. Dar galėčiau pridurti: In memoriam  sodietiškojo modernizmo vertybėms.

Pagarbiai Mindaugas Pauliukas“