G. F. Hendelio barokinė opera „Julius Cezaris“

Kategorija: Naujienos/skelbimai | 0

Dvi savaites Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre vyko Intensyvių operos ir Baroko operos kursų stovyklos.  Abi šias stovyklas rugpjūčio 17 d. 20.30 val. vainikuos G. F. Hendelio barokinės operos „Julius Cezaris“ premjera  (buvusios Kražių kolegijos aikštėje). Operos pastatomoji grupė: režisierė ir choreografė – Rūta Butkus, muzikinis vadovas ir dirigentas – Doc. Robertas Bliškevičius, scenografė – Sigutė Šimkūnaitė, rūbų dailininkė – Elvita Brazdylytė, šviesų dailininkas – Aurelijus Davidavičius, prodiuserė – Donata Malaiškaitė. Atlikėjai: Julius Cezaris – Algirdas Bagdonavičius (kontratenoras), Kleopatra – Diana Tiškovaitė (sopranas); Sesto – Viktoras Gerasimovas (sopraninas), Kornelija – Nora Petročenko (mecosopranas), Tolomeo – Jonas Sakalauskas (baritonas), Achilas – Vytautas Vepštas (baritonas), Kurio – Justas Kirstukas (bosas), Nireno – Paulius Bagdonavičius (tenoras), VDU muzikos akademijos kamerinis orkestras (vad. R. Bliškevičius), Vitalijus Neugosimovas – klavesinas. Šokėjai: Agnietė Lisičkaitė, Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė.

Trumpas operos aprašas…

Pačioje mūsų eros pradžioje Aleksandrijos piliečiai sveikina į jų miestą įžengusį Gajų Julijų Cezarį. Karvedys persekioja savo tuometinį priešą Pompėjų. Cezariui besisvečiuojant Aleksandrijoje Egipto armijos vadas Achilas atgabena Egipto karaliaus Tolomėjaus dovaną: Pompėjaus galvą. Egipto valdovas Tolomėjas turi ir savų problemų: teises į sostą vis aktyviau reiškia jo sesuo, gražuolė Kleopatra. Cezaris nutaria apsilankyti Tolomėjaus rūmuose, o ten jį pasitinka Kleopatra, apsimetusi savo pačios kambarine Lidija ir pakeri romėnų karvedį savo grožiu.

Kartu su Cezariu į pagrindinius Egipto rūmus atvyksta ir nužudytojo Pompėjaus žmona Kornelija bei jos sūnus Sestas. Juos Kleopatra taip pat patraukia savo pusėn, pažadėdama slaptą įėjimą į rūmus, kad jie galėtų atkeršyti už Pompėjaus nužudymą.

Sėkmė šypsosi karaliui. Nors Tolomėjas, išsiaiškinęs Kornelijos ir Sesto užmačias juos įkalina, o pajutęs didėjančią grėsmę, tą patį padaro ir su savo seserimi bei išvaro iš rūmų Cezarį liepdamas jį klastingai nuskandinti Aleksandrijos uoste, tačiau Cezaris pasikėsinimo išvengia ir mūšio lauke, kovojant Kleopatros armijai prieš Tolomėjo, aptinka mirtinai sužeistą Achilą. Pastarasis, atgailaudamas už nužudytąjį Pompėjų, atiduoda Cezariui savo žiedą, sakydamas, kad šio žiedo turėtojui pasirengę tarnauti šimtas gerai ginkluotų vyrų. Cezaris su naujai įgytais kariais ryžtasi vėl sugrįžti į Egiptą. Kartu su juo keliauja ir Sestas. Kleopatra, nežinodama, kad Cezariui pavyko išvengti žūties, pradeda atsisveikinti su savo tarnais, tačiau Cezaris suspėja: įsiveržęs į rūmus jis išvaduoja gražiąją sosto paveldėtoją. Tuo tarpu Sestas įvykdo savo pažadą atkeršyti už tėvą ir nužudo karalių. Kleopatrai, kuriai Cezaris ką tik prisiekė amžiną meilę, nebelieka kliūčių tapti Egipto valdove.

 

Maloniai kviečiame visus klasikinės muzikos mylėtojus į įspūdingą Barokinės operos „Julius Cezaris“ premjerą…