kelmiskiams.lt informacija
Šią vasarą Kražiuose vyks vienuoliktoji tarptautinė VU Filosofijos fakulteto organizuojama akademija „Ad Fontes“. Šiuometinės savaitės dalyviai yra kviečiami studijuoti ir praktikuoti mistagogiją – įvadą į Bažnyčios sakramentus. Savaitės organizatorių įsitikinimu, šiuolaikiniame pasaulyje vyraujant sekuliarizmo ideologijoms, vienintelis būdas sutvirtinti bei išsaugoti krikščionišką tikėjimą yra nuolatinės pastangos jį pažinti ir gilinti.
„Graikiškas žodis „mistagogija” reiškia įvedimą į slėpinius, arba sakramentus. Katalikų tradicija tvirtina, kad Bažnyčios tikrovė visada išlieka Dievo paslaptyje. Šiandieniniams krikščionims to gerai neįsisąmoninant, kyla pavojus džiaugtis vien tik išoriškai regimu bendruomeniškumu. Tai gali būti malonus buvimas, sužadinantis gražius tikinčiųjų jausmus ar leidžiantis mėgautis smagumu. Bet tai nėra visavertė Bažnyčios slėpinio, paties Dievo ir amžinojo gyvenimo – Vilties patirtis. Bažnyčios vidinė, arba sakramentinė, tikrovė yra prieinama tik jos slėpiniuose gyvenančiam ir juos išgyvenančiam tikinčiajam. Todėl sakramentų pažinimas, arba mistagogija, yra pirmasis žingsnis į gilų tikėjimo pažinimą ir gilinimą. Tokia yra pagrindinė šiuometinės „Ad Fontes“ akademijos užduotis“, – teigia VU filosofijos fakulteto lektorius, akademijos sumanytojas Mindaugas Kubilius.
Liepos pabaigoje prasidėsiančioje „Ad Fontes“ akademijoje šį kartą svečiuosis teologijas iš Olandijos Alcuinas Reidas. Svečias yra Benedikto vienuolyno La Garde-Freinet diakonas, knygos „Organinis liturgijos vystymasis“ autorius. A. Reidas savaitės dalyviams skaitys paskaitas apie II Vatikano liturginę reformą.
„Šiuometinėje akademijoje daug dėmesio bus skiriama teologinio teksto prasmės pažinimui ir jos išpildymo per liturginę giesmę – grigališkąjį choralą – įgūdžiams. Teologinis grigališkojo choralo teksto pažinimas ir kuo profesionalesnis jo giedojimas tikėjimo šviesoje yra svarus žingsnis „Ad Fontes“ raidoje“, – sako „Ad Fontes“ akademinis vadovas muzikologas Jonas Vilimas.
Trečius metus iš eilės „Ad Fontes“ metu bus organizuojami ir specialūs vaikų ugdymo kursai, kuriuose bus lavinami mažiausiųjų akademijos dalyvių giedojimo ir liturginiai įgūdžiai. Vaikai taip pat bus mokomi katekizmo pagrindų, vyks sportiniai bei kiti laisvalaikio užsiėmimai. Šiais metais vaikų ugdymo programai vadovaus Vita Diškevičiūtė, VU „Schola Cantorum Vilnensis” ir ansamblio „Graces & Voices” narė, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos chorinio dirigavimo specialybės studentė.
„Ad Fontes“ akademija organizuojama pagal tradicinį Vakarų universiteto pamatinių studijų modelį: filosofija, teologija, liturginė praktika. Pagrindiniu savaitės akcentu ir širdimi išlieka tradicinės lotyniškosios Romos katalikų liturgijos celebracija bei grigališkojo choralo giedojimo įgūdžių lavinimo užsiėmimai. Pastariesiems šiais metais vadovaus choro vadovas ir pedagogas Romualdas Gražinis, muzikologas Jonas Vilimas, bei Adrija Čepaitė, Graco menų universiteto magistrė, ansamblio „Graces & Voices” vadovė.
Praeitais metais jubiliejinė dešimtoji „Ad Fontes“ akademija sulaukė virš 120 iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos. Išsamiau su „Ad Fontes“ akademijos programa galima susipažinti apsilankius šiuo adresu: http://www.ad-fontes.lt/
kelmiskiams.lt informacija