Užgavėnės – paskutinė mėsėdžio diena, daugelio dar vadinama skalsos ir gausumo skatinimo švente. Tai savotiškas liaudies teatras, kuriame išjuokiama daugelis gyvenamojo meto negerovių, rengiamasi kuo įvairesniais kostiumais, pamėgdžiojami gyvūnai. Ši šventė nuo senų laikų žinoma visoje Europoje. Dabartiniai Užgavėnių papročiai – tai senovėje buvusių šventės apeigų, kuriomis būdavo siekiama nulemti derliaus gausumą, mūsų dienas pasiekusi dalis.
Kaip ir kasmet, džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipintai šventei, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras pradėjo ruoštis vasario pradžioje. Vasario 2 dieną, kultūros centro muziejuje atidaryta kražiškio Antano Terleckio Užgavėnių kaukių paroda, kurią galima aplankyti iki kovo 2 dienos.
Vasario 17 dieną, žiemos palydų šventė vyko Kražių miestelio aikštėje. Šiais metais į miestelį išskubėję kviesliai visus persirengėlius kvietė į „Raganų puotą“. Šventėn susirinkusius dalyvius ne tik iš Kražių miestelio, bet ir iš Vašilėnų gaspadinės vaišino perlinių kruopų koše, blynais, čeburėkais, sriuba, saldumynais, aplink laužą siautė, šoko, dainavo, žaidė bei įvairiose rungtyse varžėsi didžiulis būrys mažų ir didelių raganaičių. Įspūdingais kostiumais pasipuošęs į šventę atskubėjo ir Kražių gimnazijos mokytojų kolektyvas, kuris visus stebino ne tik stilingomis „šluotomis“ bei apranga, bet ir nuostabiu pasirodymu.
Ir kokia gi šventė be Kanapinio ir Lašininio, jų kovos ir Morės sudeginimo ant laužo. Puotos pabaigoje, palinkėję gerų metų, renginio organizatoriai apdovanojo aktyviausius ir išradingiausiai pasipuošusius persirengėlius.
Dėkojame visiems prisidėjusiems prie puotos vaišėmis ir gera nuotaika.