Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Daugelis karų, nesutarimų, ginčų kildavo ir tebekyla būtent dėl noro apriboti ar visiškai panaikinti laisvę. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti. Vergija ne tik žemina tautos vardą, bet menkina jos valią ir dvasią. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Mes šiandien lenkiame prieš juos galvas ir gėrėdamiesi jų žygiais, visam pasauliui skelbiame: niekada nebevergausime ir visomis jėgomis ginsime Tėvynės laisvę.
Nuo tragiškų 1991 – ųjų sausio įvykių praėjo jau dvidešimt trys metai. Per tą laiką užaugo nauja karta, o daugelis vyresniųjų tų dienų įvykių dalyvių išėjo amžinybėn… Tačiau ši diena nėra užklojama laiko dulkėmis. Kasmet visoje Lietuvoje, pagerbiant didvyrius, degamos žvakės ir laužai, giedamos giesmės, patriotinės dainos. Tai diena, kai Lietuvos žmonės dar kartą susimąsto apie tikrąsias vertybes, tautiškumą ir tikrąją vienybę. Todėl ne tik šią, bet ir kiekvieną dieną mes privalome susimąstyti ar šia, padovanota laisve mes naudojamės atsakingai ir prasmingai, nes jos kaina buvo išties didelė.
Sausio 13–ą dieną, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre paminėta Laisvės gynėjų diena, bibliotekoje veikė paroda „Išėję Nepriklausomybės vieškeliu negrįžta…“. Renginyje dalyvavo Kražių gimnazijos moksleiviai, mokytojai, miestelio bendruomenė. Pranešimą apie kraupius to meto įvykius bei tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą skaitė muziejaus vedėjas Vygantas Mažonas, skambėjo kultūros centro vokalinio kvinteto (vad. Vilija Mikalajūnė) atliekamos patriotinės dainos. Visus sužavėjo kvinteto ir Kražių gimnazijos trečios klasės mokinės Nedos Urbonaitės atliekama daina „Laisvė“. Skaitoves, Martyną Juozapaitytę ir Brigitą Kalnikaitę, paruošė režisierė Jūratė Sankauskienė, kompoziciją pagal Ievos dainą „Raudoni vakarai“ – choreografė Jovita Žakarienė.